3. Nadkaczawski Bieg z Historią

Opublikowane przez POKiS w dniu

🏃‍♂️ 📝 Ruszyły zapisy do 3. Nadkaczawskiego Biegu z Historią im. Mariana Żukowskiego!

🗓️ 🏞️ Już 1 maja 2024 w Prochowicach odbędzie się trzecia edycja Nadkaczawskiego Biegu z Historią im. Mariana Żukowskiego.

💪 👟 Celem wydarzenia jest upowszechnianie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej, biegania jako najprostszej aktywności ruchowej, promowanie współzawodnictwa sportowego, zwrócenie uwagi na walory powiatu legnickiego jako regionu atrakcyjnego do uprawiania sportu i rekreacji ruchowej, zwiększenia świadomości znaczenia ruchu dla zdrowia człowieka, aktywne zagospodarowanie czasu, poszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej w rejonie powiatu legnickiego oraz integracja środowiska biegaczy i kibiców, jak również zwiększenie dostępności usług w zakresie partycypacji w kulturze fizycznej i rekreacji poprzez organizację wydarzenia sportowo-rekreacyjnego poprzez organizację amatorskich zawodów biegowych.

🌳 🏅 Miejscem realizacji tegorocznej edycji biegu będzie malowniczy Park Miejski w Prochowicach. To właśnie na parkowych ścieżkach wokół zamku i wałach przeciwpowodziowych została wyznaczona trasa o charakterze przełajowym. Jednakże zawodnicy wystartują w prochowickim Rynku i wspólnie pobiegną w kierunku parku, gdzie rozpocznie się bieg właściwy.

🏁 Dystans trasy wyznaczonej po przylegających do parku ścieżkach wyniesie 5 i 10 km (2,5 km pętla), a meta zlokalizowana będzie na parkowej łące.

Do udziału w biegu zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, Zarząd Powiatu Legnickiego, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” w Prochowicach, Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Klub Biegacza Krokus Kwiatkowice.

Zgłoszenia do biegu odbywają się za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie internetowej: https://my.raceresult.com/283852/

Realizacja zadania publicznego współfinansowana jest ze środków Powiatu Legnickiego.

👉 3. Nadkaczawski Bieg z Historią odbędzie się w środę 1.05.2024 r. 🏃‍♂️

👉 Miejsce organizacji imprezy: Prochowice. 🏞️

👉 Otwarcie imprezy planowane jest na godz. 10.00 (biuro zawodów Rynek w Prochowicach) ⏰

👉 Start biegu: godz. 12.00 – Rynek w Prochowicach. 🏁

👉 Meta: Park Miejski w Prochowicach. 🏁

bieg 2024
Kategorie: Aktualności

Skip to content