Jak minęły ferie z Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu?

Opublikowane przez POKiS w dniu

Tegoroczne ferie zimowe w województwie dolnośląskim odbyły się już w połowie stycznia. Jak co roku Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu podczas zimowej przerwy aktywnie zagospodarowali czas dzieciom z miasta i gminy Prochowice, organizując szereg dodatkowych zajęć w ośrodku kultury, jak też w świetlicach wiejskich.

W tym roku przygotowany program był niezwykle intensywny i pełen atrakcyjnych zajęć, przez co oferta cieszyła się niemałym zainteresowaniem. W trakcie dwóch tygodni uczestnicy zajęć mieli okazję rozwijać swoje talenty artystyczne, kształtować umiejętności interpersonalne i czerpać radość z zimowych aktywności.

W pierwszym tygodniu ferii rozpoczęły się zajęcia warsztatowe w świetlicach wiejskich. Dzieci z sołectw mogły skorzystać z warsztatów kulinarnych, zajęć kreatywnych, a także zajęć ruchowych. Dzieci uczestniczące w zajęciąch mogły przygotować zdrowe przekąski, zrobić pizzę, wykazać się artystycznie na zajęciach plastycznych, zrobić „las w słoiku”, poeksperymentować jako „mały chemik”, a także wyszaleć się na zabawach karnawałowych dla najmłodszych.

Drugi tydzień został szczelnie wypełniony zajęciami w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu, w których uczestniczyło 30 dzieci. Pierwszego dnia „Zimowej Frajdy” pojechaliśmy do pobliskiego Chwalimierza, gdzie odbyły się fascynujące warsztaty pod nazwą „Zima z wyobraźnią”. We wtorek 23 stycznia pojechaliśmy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Kolejny dzień spędziliśmy twórczo i kreatywnie w sali POKiS. W ofercie tego dnia znalazły się aż cztery różne warsztaty. Dzieci miały więc okazję wykonać miedziane ozdoby, kolorowe magnesy, figurki z gliny, jak również maski karnawałowe. Kolejny dzień upłynął na zimowym szaleństwie przy Schronisku PTTK Andrzejówka w Rybnicy Leśnej, gdzie pojechaliśmy na sanki. Cykl dodatkowych zajęć podczas ferii zimowych zakończyliśmy porankiem filmowym, podsumowaniem tygodnia i rozdaniem dyplomów uczestnictwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz naszym fantastycznym instruktorom za wspólnie spędzony czas. To dzięki Wam ferie zimowe były wyjątkowe, pełne uśmiechów, radości i niezapomnianych chwil.

Skip to content