Koncert Noworoczny 2024

Opublikowane przez POKiS w dniu

W pierwszą niedzielę 2024 roku rozpoczęliśmy kolejny sezon kulturalny w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu. 7 stycznia w sali widowiskowej odbył się bowiem uroczysty i wyjątkowy Koncert Noworoczny, w którym na scenie wystąpiły dwa wspaniałe chóry ze świątecznym repertuarem. Wydarzenie rozpoczął prochowicki Chór Dnia Jednego pod batutą Izabeli Grochowskiej-Gajos, który od ponad dwudziestu lat towarzyszy gminnym wydarzeniom oraz z powodzeniem występuje na dolnośląskich scenach.

Drugim chórem, jaki wystąpił tego wieczoru, był Górniczy Chór Męski pod batutą Krzysztofa Kujawskiego. Chór ma długą historię, powstał bowiem w 1980 roku i od tego czasu zachwycił niejedną publiczność. Zespół liczy obecnie około 50 członków. W Prochowicach śpiewacy zaprezentowali przekrój polskich kolęd w wyjątkowych chóralnych aranżacjach. Wykonanie każdego utworu było bez wątpienia kunsztowne i zachwycające.

Koncert Noworoczny w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu to nie tylko muzyczne doznania, ale również świetna okazja do wspólnego rozpoczęcia nowego sezonu kulturalnego jeszcze w magicznej świątecznej atmosferze. Wierzymy, że te chwile pozostaną w pamięci słuchaczy, a kolejne wydarzenia przyniosą równie dużo radości i inspiracji do wielu wspólnych działań.

Na wydarzenie zaprosili: Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, Chór Dnia Jednego oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Kategorie: Aktualności

Skip to content