23. Ogólnopolski Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice

Opublikowane przez POKiS w dniu

Kolejna odsłona Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice już za nami.

Tegoroczna 23. edycja turnieju, na którą zaprosiła Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu odbyła się 26 listopada niezmienne w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Prochowicach. Rywalizacja tancerzy rozgrywała się w dwóch blokach, w których udział wzięło blisko 70 par z szesnastu klubów z całego kraju. Zmagania na parkiecie rozpoczęły się już o godzinie 13.00 i trwały aż do godziny 20.00.

Każdego roku na prochowickim parkiecie prezentują się pary występujące niemalże w każdej kategorii wiekowej i klasie tanecznej, a wśród laureatów zwłaszcza w kategoriach wiekowych SENIOR 2 i SENIOR 3 nie zabrakło przedstawicieli gospodarza turnieju, czyli tancerzy Klubu Tańca Towarzyskiego „IMPULS” Prochowice. Wyniki naszych tancerzy prezentują się w następujący sposób. W kategorii wiekowej: Senior 2, klasa: F drugie miejsce zajęła para: Anna Jabłońska i Eugeniusz Jabłoński. W kategorii wiekowej: Senior 2, klasa: E w tańcach standardowych, jak również latynoamerykańskich drugie miejsce zajęła para: Beata Gmurkowska i Robert Grześ, natomiast na pierwszym miejscu uplasowała się para: Agnieszka Papaj i Dariusz Domszy. W kategorii wiekowej: Senior 3, klasa: E w tańcach standardowych pierwsze miejsce zajęła para: Dorota Dwojak i Krzysztof Karban. Para zajęła także drugie miejsce w tańcach latynoamerykańskich, pierwsze zaś para: Jolanta Turek i Krzysztof Jasyk. Idąc dalej, w kategorii wiekowej: Senior 3, klasa: C w tańcach standardowych przeciwników zdeklasowała para Anna Wiśniewska i Andrzej Młotek. Pełna klasyfikacja dostępna jest na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

W tym roku poza rywalizacją w tańcach standardowych i latynoamerykańskich mogliśmy podziwiać kilka wyjątkowych pokazów tanecznych. Niezwykle efektowny pokaz zaprezentowała poznańska formacja taneczna „Heels on Wheels” tworzona przez niepełnosprawne tancerki na wózkach. Założycielką grupy jest znana między innymi z programu „Mam Talent” – Katarzyna Błoch. W trakcie turnieju mogliśmy zobaczyć również pokaz grupy „Calientes” oraz tancerzy UKTS LEW Legnica.

Bardzo cieszy nas wciąż niemałe zainteresowanie udziałem w prochowickich turniejach, co sprawia, że ranga wydarzenia z roku na rok rośnie. Obserwowana popularności tańca i potrzeba uczestnictwa w turniejach sprawia również, że z każdym rokiem możemy rozwijać wydarzenie i podnosić jego jakość dodając do programu nowe elementy.

Dziękujemy wszystkim tancerzom, którzy zdecydowali się przyjechać do Prochowic stanąć w szranki na parkiecie, dziękujemy również publiczności kibicującej swoim faworytom.

Skip to content