Dożynki Gminne Prochowice 2023

Opublikowane przez POKiS w dniu

Zbliżają się Dożynki Gminne – Prochowice 2023 – coroczne Święto Plonów, które jest swoistym hołdem dla Rolników. Dożynki to najlepsza okazja, by razem uczcić trud pracy na roli i podziękować za dostarczenie nam chleba i żywności.

🗓️ Data: 10.09.2023

🕖 Godzina: 13.00

📍 Miejsce: Stadion Miejski w Prochowicach

Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych – Prochowice 2023 Burmistrz Miasta i Gminy Alicja Sielicka, Rada Miasta i Gminy Prochowice, Sołtysi oraz Starostowie Dożynek zaproszą do wspólnego uczestnictwa w uroczystościach, które będą nie tylko chwilą refleksji nad pracą rolników, ale również okazją do kultywowania tradycji i kultury ludowej, wzmacniania tożsamości lokalnej i więzi społeczności.

Program wydarzenia obejmuje:

🌾 Uroczystą Mszę Świętą w intencji Rolników i Plonów.

🌾Korowód dożynkowy.

🌾 Część artystyczną, podczas której zobaczymy przepięknie udekorowane wieńce dożynkowe oraz uczestniczyć będziemy w występach zespołów artystycznych. W tym roku na dożynkowej scenie wystąpi: Orkiestra Dęta Gminy Miłkowice, Zespół Ludowy „Kumoszki” z Golanki Dolnej, Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina, Tomasz Pilecki i „Nietkowianki” z Nietkowa, zespół Modern Szoking. Gwiazdą wieczoru będzie zespół RACISOVA. Na koniec nie zabraknie zabawy tanecznej.

Dożynki to czas podziękowania i wyróżnienia osób szczególnie zaangażowanych w rozwój rolnictwa i gminy. W trakcie wydarzenia wręczymy nagrody dla zasłużonych rolników oraz osób wspierających lokalną społeczność.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Prochowice, jak i gości spoza regionu, do wspólnego uczestnictwa w Dożynkach Gminnych – Prochowice 2023. Bądźcie częścią tego wyjątkowego momentu, podczas którego wspólnie podkreślimy to, jak ważne jest rolnictwo.

dożynki2023 7
Kategorie: Aktualności

Skip to content