Prochowickie wakacje…

Opublikowane przez POKiS w dniu

W ramach projektu pt. „Poznaj swój powiat przez sąsiednie gminy” realizowanego przez GOPS w Legnickim Polu, Prochowice odwiedziły dzieci z sąsiednich gmin. Do naszego miasta przyjechała liczna grupa uczestników projektu, a było ich ponad sto.

Przyjemnie spędzony czas w Parku Miejskim wypełniony był licznymi atrakcjami przygotowanymi przez Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu. W trakcie kilku spędzonych godzin w Prochowicach, dzieci mogły świetnie się bawić pływając kajakami na Młynówce pod okiem opiekunów oraz ratowników. Zorganizowane były także ciekawe zajęcia plastyczne, na których to wszyscy mogli wyrazić się artystyczne malując na folii stretchowej.

W tym samym czasie i tych samych okolicznościach przyrody, kiedy mieliśmy gości, również dzieci z miasta i gminy Prochowice miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w ramach wakacyjnego programu. Oprócz wcześniej wspomnianych atrakcji, odbyły się warsztaty z robienia domowej ciastoliny, które realizowane były w ramach projektu grupy nieformalnej „Pozytywnie zakręceni” współpracującej z Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Projekt „KREATYWNE LATO!” jest realizowany i dofinansowany w ramach projektu „Dolnośląskie Małe Granty” realizowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dzieci i młodzież, która do nas przyjechała, także była zachwycona takimi warsztatami, biorąc licznie w nich udział.

Świetnie bawiące się dzieci w parku odwiedziły także postacie bajkowe umilając czas najmłodszym.

Nie zabrakło oczywiście posiłku w postaci grillowanej kiełbasy oraz wody z sokiem malinowym, a także spacerów po prochowickim parku, piknikowania na kocach i śpiewu przy akompaniamencie gitary.

Skip to content