Harmonia zagrała w Prochowicach trzeci raz.

Opublikowane przez POKiS w dniu

Harmonia zagrała w Prochowicach trzeci raz.

To już trzeci raz kiedy w naszej gminie zostało uroczyście otwarte przeze Burmistrza MiG Prochowice Alicję Sielicką oraz pomysłodawcę festiwalu akordeonowego dr Tadeusza Samborskiego. W dniach 7 i 8 czerwca prochowicki Rynek rozbrzmiał tembrem akordeonu podczas 3. Dolnośląskiej Rewii Akordeonowej im. Michała Osiadacza „… A w Prochowicach Harmonia Gra…”. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, i tym razem koncerty rozpoczął prochowiczanin, Pan Eugeniusz Kapusta, który jednocześnie był najstarszym uczestnikiem koncertu za co otrzymał specjalne gratulacje i życzenia, a cała publiczność odśpiewała „Sto lat”. Tego dnia na scenie można było usłyszeć przeboje zaaranżowane na akordeon w wykonaniu m.in. Jana Plewczyńskiego, Kazimierza Cichonia, Witolda Klocka. zespołu „Cichowodzianie” oraz „Kapeli Biesiadni”.

Gwiazdą pierwszego dnia festiwalu był wrocławski duet „Masseli & Brusiński Duo”, który wprowadził niezwykły nastrój, oczarowując wszystkich wirtuozerską grą na akordeonie i saksofonie. Stworzył się magiczny klimat…. urokliwa muzyka, czar czerwcowej, księżycowej nocy….było naprawdę pięknie i klimatyczne. Długo jeszcze pląsały akordy między prochowickimi kamieniczkami.

Drugi dzień Rewii był równie emocjonujący jak pierwszy. W sobotnie popołudnie na scenie swoje muzyczne umiejętności i inspiracje zaprezentowali tacy muzycy jak: Edmund Gacek, rodzinny zespół „Ojciec i Synowie” z Legnicy w składzie Szymon, Jarosław i Witold Strzeleccy czy Jan Kołodyński. Kluczowym punktem muzycznego widowiska był koncert orkiestry akordeonowej „Arti Sentemo” z Radzynia Podlaskiego pod kierownictwem pana Zbigniewa Czuryły, zespół bez wątpienia oczarował wszystkich swoją grą i kunsztem muzycznym. Orkiestra w swoim repertuarze posiada szeroki zakres od muzyki poważnej, przez filmową po rozrywkową.

Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa fotografii z poprzednich dwóch edycji festiwalu autorstwa Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego, którą można było podziwiać w sali Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Prochowicach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak niezwykłego wydarzenia, stającego się jedną z wizytówek naszej gminy.

POKiS

Skip to content