2. Dolnośląska Rewia Akordeonowa im. Michała Osiadacza w Prochowicach

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku w Prochowicach odbędzie się 2. Dolnośląska Rewia Akordeonowa im. Michała Osiadacza „…A w Prochowicach Harmonia Gra…”. Dwu dniowe wydarzenie kulturalne nie tylko dla miłośników akordeonu.

Na scenie wystąpią zarówno akordeoniści-amatorzy, jak też zawodowi muzycy z Polski i z zagranicy. Gwiazdą pierwszego dnia będzie profesor Jan Miodek z zespołem „Sygit Band”. Natomiast gwiazdą drugiego dnia będzie akordeonista Tomasz Drabina.

Koncert poprowadzi Aurelia Sobczak.

Wydarzeniami towarzyszącymi będą dwie wystawy. Wystawa akordeonów i harmonii ze zbiorów Jana Plewczyńskiego oraz wystawa fotografii „…A w Prochowicach Harmonia Gra…” – w obiektywie Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusza Samborskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice Alicji Sielickiej. Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu województwa Dolnośląskiego.

Post Author: POKiS