Sztuka łączy! Zapraszamy na 38. Międzynarodowy Integracyjny Plener Plastyczny w Prochowicach!

Opublikowane przez POKiS w dniu

Miłośnicy sztuki i osoby pragnące rozwijać swoje artystyczne pasje z pewnością ucieszą się z nadchodzącego wydarzenia. W dniach 24-30 czerwca 2024 roku w Prochowicach odbędzie się 38. Międzynarodowy Integracyjny Plener Plastyczny pod hasłem „Sztuka drogą do rehabilitacji społecznej”.

Prochowickie plenery plastyczne zawsze łączą w sobie dwa ważne aspekty: artystyczny i społeczny. Celem wydarzenia jest stworzenie warunków do rehabilitacji społecznej poprzez sztukę. Plener skierowany jest do artystów amatorów, którzy pragną rozwijać swoje talenty w dziedzinie sztuk plastycznych, a także do osób z niepełnosprawnościami chcących aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.

Podczas tygodniowego pleneru uczestnicy będą mogli rozwijać swoje umiejętności, doskonalić różnorodne techniki plastyczne, wymieniać się doświadczeniami, a przede wszystkim świetnie się bawić pracą twórczą.

Kulminacją pleneru będzie wernisaż wystawy prac uczestników, który odbędzie się 29 czerwca 2024 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Na 38. Międzynarodowy Integracyjny Plener Plastyczny w Prochowicach zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka, Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” w Prochowicach.

Realizacja zadania publicznego jest współfinansowana ze środków Powiatu Legnickiego.

plener 2024 1
Kategorie: Aktualności

Skip to content