Prochowickie Królowe Życia

Opublikowane przez POKiS w dniu

Do ostatniej chwili utrzymywaliśmy w tajemnicy szczegóły programy przygotowanego dla Kobiet z okazji ich święta. Dzień Kobiet w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu w tym roku został zatytułowany „Prochowickie Królowe Życia”. Bez najmniejszych wątpliwości przez cały weekend to właśnie wszystkie kobiety królowały w gminie Prochowice W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet tj. 7 marca, sala widowiskowa POKiS dosłownie pękała w szwach, a program artystyczny dostarczył żeńskiej widowni ogrom radości i rozrywki. Nie zabrakło oczywiście życzeń dla wszystkich Pań złożonych przez włodarza Miasta i Gminy Prochowice – Alicję Sielicką.

Program artystyczny tradycyjnie otworzył Chór Dnia Jednego, który obchodził jednocześnie swój 18. jubileusz, gdyż został powołany do życia przy okazji tego święta właśnie. Cała sala zaczęła zanosić się śmiechem, gdy na scenie występował lokalny kabaret RH+ odgrywający przekomiczną małżeńską scenkę. Kolejnym punktem programu był pokaz mody, w którym jako modelki zaprezentowały się mieszkanki gminy, a także sama pani Burmistrz Alicja Sielicka. Panie zaprezentowały się w kolekcji przygotowanej przez panią Ewę Piśmienną – Salon Ślubny Mademoiselle z Legnicy. Panie zaprezentowały się z wielką klasą, co jest niepodważalne. Z krótkim recitalem dla kobiecej publiczności wystąpił Zbigniew Stępień – nauczyciel z SP w Dąbiu. Następnie czarujące nauczycielki z SP2 w Prochowicach odegrały spektakl „Prawdziwa opowieść – stworzenie mężczyzny”. Doskonale przygotowane przedstawienie również wywołało wiele uśmiechów. Niejednokrotnie występujący na naszej scenie Tomasz Pilecki z Zielonej Góry, zaproszony do występu podczas Dnia Kobiet oczarował głosem wszystkie Panie, które znane przeboje śpiewały razem z nim. Dużą dawkę humoru dostarczyła grupa teatralno-kabaretowa „Sanatorium miłości” ze swoim „Tańcem Łabędzi”. Grupa zawiązała się specjalnie na tę okazję, a w jej składzie znalazły się mieszkanki Prochowic. Ostatnim punktem programu był występ Dagmary Kaźmierskiej znanej z programu emitowanego na stacji TTV „Królowe życia”.

Wieczór poprowadzili Marcin Kula i Grzegorz Chmurzyński, wcielając się w rolę konferansjerów, także i oni stanowili wulkan humoru, doskonale prowadząc imprezę, jednocześnie bawili publiczność.

Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom, którzy odważyli się tego wieczoru wcielić w rolę artystów. Pokazuje to, że aktywność naszej społeczności jest wysoka, co nas bardzo cieszy. Dziękujemy również wszystkim dzięki, którym wydarzenie mogło się odbyć na możliwie największym poziomie.

Skip to content