Spotkania z Mikołajem 2019

Opublikowane przez POKiS w dniu

W pierwszy grudniowy poniedziałek w Gminie Prochowice swoimi saniami, ciągniętymi przez renifery, wylądował Święty Mikołaj. Jak zawsze miał u nas ręce pełne roboty, ale na szczęście nie brakowało mu pomocników. 2 grudnia oczekiwany przez rok gość odwiedził dzieci z Golanki Dolnej i Kawic, kolejnego dnia powędrował na świetlice środowiskowe w Szczedrzykowicach i Dąbiu, a 4 grudnia miał do rozdania paczki w Rogowie Legnickim, Lisowicach i Mierzowicach. W tym roku w programie dla świetlic zostało przygotowane przedstawienie pt. „Święta tuż, tuż” w wykonaniu krakowskiego Teatru Duet. Blisko godzinnym przedstawieniem najmłodsi widzowie byli zachwyceni i z pewnością spektakl zapadnie im w pamięć, a co za tym idzie Mikołaj, będzie miał nie lada orzech do zgryzienia co przygotować za rok.

Po chwili oddechu w dzień swoich imienin Święty Mikołaj odwiedził dzieci w przedszkolu, a także lokalnych przedsiębiorców i instytucje w towarzystwie nietypowych gości, którymi była Myszka Mickey oraz Mini.

W niedzielę 8 grudnia przybysz z Laponii spotkał się na placu przed Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Spotu z dziećmi z obszaru miasta Prochowice. Jak zawsze zaskoczył, wjeżdżając na wozie strażackim. Dzieci, aby otrzymać paczki, oczywiście musiały najpierw wykazać się podczas przygotowanych zabaw ruchowo-tanecznych. Do wspólnej zabawy ze Św. Mikołajem dołączyła sama Burmistrz Alicja Sielicka, dotrzymując kroku najmłodszym.

Św. Mikołaj do gminy Prochowice przybył na zaproszenie Burmistrza MiG Prochowice – Alicji Sielickiej oraz Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Serdecznie dziękujemy, tym którzy wsparli jego wizytę, a byli to: Rol-Bud Przemysław Wolczański, Węglo-Plon Joanna Stolarz, Sklep Farmer Piotr Owczarek, Tartak Prochowice Wojciech Szabat, Alior Bank Prochowice, Związek Komunalny „WODOCIĄG Lisowice”, Firma Hamer” Marcin Staniecki, Gastro-Box Marzena Jóźwik, Street Food Saq Grzegorz Sakowicz, August Pawlik Radny MiG Prochowice, „WOD-BRUK” Radosław Kozyra, Assistance Marzena Walska, Porto Jacek Kiełt, “Fabryka Wspomnień”.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy, a Mikołaja oczekujemy za rok!

Skip to content