Prochowicki Dzień Seniora

Wyjątkowy listopadowy wieczór z niesamowitą artystką dla wspaniałej publiczności, który zapadnie wszystkim w pamięć. 22 listopada w ramach „Prochowickiego Dnia Seniora” sala widowiskowa Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu stała się namiastką opery.

Tego wieczoru przekroczyliśmy granicę otaczającej nas kultury masowej i weszliśmy w świat kultury wysokiej, w którym motywem przewodnim była muzyka poważna i opera właśnie. Wśród operowych arii zgromadzona publiczność miała wyjątkowego przewodnika. Artystka, która wystąpiła dla prochowickiej publiczności to – Liliana Iżyk. Sopranistka o niezwykłym głosie, choć urodzona w San Francisco, to jednak lubinianka. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych na całym świecie. Występowała między innymi w Stanach Zjednoczonych i Australii. Jest również znana z występów w takich programach jak „Mam Talent” czy „Must Be the Music”. W Prochowicach występowała już kilka razy, prowadziła tu także zajęcia wokalne. Jednak za każdym razem jej recital wywołuje wiele emocji i wzruszeń, przenosi w zupełnie inny wymiar i na inny poziom odbioru sztuki, tak było i tym razem. Cała zgromadzona publiczność była zachwycona koncertem, o czym świadczyły owacje na stojąco.

Podczas wydarzenia zadedykowanego seniorom oprócz koncertu odbył się także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu trzech par.

Dodatkowo w miłą atmosferę wprowadzał przygotowany słodki poczęstunek, kawa, jesienna herbata i lampka szampana dla każdego.

Post Author: POKiS