Wakacyjny czas…

Opublikowane przez POKiS w dniu

W czasie wakacji w gminie Prochowice atrakcji nie brakuje. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Gmina” oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu wspólnie zadbali o to, aby w trakcie letniej przerwy od nauki nie było nudy. Od początku wakacji we wszystkich sołectwach odbywa się cykl spotkań animacyjnych. Podczas wizyt na wsiach w przygotowanych atrakcjach dla dzieci nie brakuje wspaniałej zabawy w trakcie rozmaitych gier ruchowych czy pokazów OSP Prochowice. Ciekawą i wyjątkową atrakcją są „mega maskotki”, które przez cały czas trwania naszych spotkań dbają o to, aby wszystkie dzieci były uśmiechnięte. Oczywiście zawsze dbamy również oto, żeby nikomu nie brakowało w trakcie zabawy energii, serwując kiełbaski z grilla, smaczny malinowy sok oraz coś słodkiego. Dotychczas odbyły się spotkania w Lisowicach, Mierzowicach, Kawicach, Szczedrzykowicach, Szczedrzykowicach Stacji, Dąbiu, Motyczynie i Golance Dolnej.

Warto wspomnieć, że także w Prochowicach się w tym czasie sporo dzieje, ponieważ grupa nieformalna „Pozytywnie zakręceni” we współpracy z Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu organizuje różnorodne warsztaty kreatywne. Do tej pory odbyły się trzy. Były to warsztaty mydlarskie, gipsowe, oraz malowania na szkle. Projekt „KREATYWNE LATO!” jest realizowany i dofinansowany w ramach projektu „Dolnośląskie Małe Granty” realizowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wakacje to również wyjazdy. Zaplanowanych w gminie Prochowice mamy pięć wycieczek. Jedną z nich jest już za nami. Był to wyjazd niezwykle udany. 9 lipca pojechaliśmy nieopodal Złotoryi na „Ranczo Grapa”, gdzie uczestnicy mieli możliwość zobaczyć jak też samodzielnie nakarmić różne zwierzęta, między innymi daniele, osły, kozy, alpaki czy króliki.

Wyjazdy, które są zaplanowane, będą wycieczkami w bardzo interesujące miejsca. Pojedziemy jeszcze do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, na zamek Grodziec i Chojnik oraz do Hydropolis we Wrocławiu.

Skip to content