„Jak opiekować się osobą starszą”- opiekunowie doszkoleni.


            27 marca 2019 r. w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się bezpłatny kurs pn.: „Jak opiekować się osoba starszą w domu – aspekt praktyczny”. Kurs był skierowany do nieformalnych opiekunów osób starszych, przede wszystkim członków rodzin, ale również sąsiadów czy przyjaciół, którzy sprawują opiekę nad niesamodzielną osoba starszą, wymagającą stałego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

            W trakcie spotkania poruszono aspekty dotyczące fizjologicznego starzenia się organizmu człowieka, metod pielęgnacji i zasady prawidłowego żywienia osób starszych, aranżacji przestrzeni w domu dostosowanej do potrzeb osoby niepełnosprawnej, sprzętu wspomagającego codzienną opiekę, metod wspomagających opiekunów w organizacji dnia seniora oraz skutków psychologicznych i fizjologicznych długotrwałej opieki nad bliskimi.

            W spotkaniu udział wzięło 16 osób, każda otrzymała materiały szkoleniowe oraz certyfikat. Szkolenie było współorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prochowicach i Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu w ramach wojewódzkiego Programu „Nestor”.

                                                                              Katarzyna Piskorowska -Hanysz

Post Author: POKiS