Spotkanie z Krzesimirem Dębskim (GALERIA)

Spotkanie z Krzesimirem Dębskim

Niezwykłe spotkanie miało miejsce w niedzielę 17 lutego w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu. Mieszkańcy miasta i Gminy Prochowice w niedzielne popołudnie mieli okazję spotkać się z jednym z najbardziej znanych polskich kompozytorów, autorem między innymi muzyki do filmu „Ogniem i Mieczem” Jerzego Hoffmana, – Krzesimirem Dębskim. Spotkanie miało przede wszystkim charakter autorski. Związane było z promocją książki Krzesimira Dębskiego pt. „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja rodzinna historia”. Autor książki spotkał się z nami po to, aby móc opowiedzieć o książce, o tym jak powstawała, i o tym co jest w niej zawarte. Jest to historia mordu polaków na Wołyniu dokonanego przez nacjonalistów UPA, opowiedziana przez pryzmat świadków tragedii oraz rodziny autora, której udało się ocaleć.

Wszystkie opowieści poruszyły i budziły emocje licznie zgromadzonej publiczności. Był to czas refleksji nad historią. Rozmowa o książce była przeplatana z występami muzycznymi Krzesimira Dębskiego i Anny Jurksztowicz – wokalistki i prywatnie żony kompozytora.

W trakcie spotkania można było również nabyć książkę oraz chwilę porozmawiać z autorem.

Organizatorami wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu. Projekt był współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

Post Author: POKiS