„Prochowickie Betlejem”

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski .

K. Dzikowski, S. Krajewski – „Jeden dzień w roku”

Od wielu lat rokrocznie w sali Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbywa się wieczerza wigilijna dla osób samotnych i potrzebujących, co w naszej gminie stało się już tradycją. W tym roku Wigilia Narodów pod Piernikową Szopką w ramach programu „Prochowickie Betlejem” odbyła się w poniedziałek 18 grudnia. Przy wspólnym wigilijnym stole tego dnia w miłej, ciepłej świątecznej atmosferze, mogły zasiąść osoby samotne i potrzebujące z gminy Prochowice wraz z przedstawicielami samorządu, Panią Burmistrz Alicją Sielicką, Przewodniczącą Rady Panią Marią Maćkowiak, księdzem dziekanem dr Tadeuszem Dąbskim, przedstawicielami RMiG oraz instytucji samorządowych. Zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia wszystkie te osoby podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia, po czym zasiadły do wspólnego posiłku. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor POKiS, Joanna Palińska witając wszystkich przybyłych gości przytoczyła słowa piosenki „Jeden dzień w roku” zespołu Czerwone Gitary. Gości przywitała również gospodarz wieczerzy Pani Burmistrz, Alicja Sielicka oraz Pani Dyrektor MGOPS, Agnieszka Rejchan. Częścią oprawy artystycznej „Prochowickiego Betlejem” zajęli się najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Prochowicach przedstawiły dla uczestników spotkania jasełka, pod okiem swoich nauczycielek przedszkolnych. Każdy z małych aktorów na koniec otrzymał słodki upominek za wspaniały występ i odwagę. Ksiądz proboszcz, dziekan dr Tadeusz Dąbski odmówił wspólnie z przybyłymi osobami modlitwę oraz poświecił opłatki.

Na koniec jak co roku każdy potrzebujący otrzymał świąteczną paczkę, która na pewno przyda się w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim jeszcze raz życzymy zdrowych, radosnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia.

POKiS

Post Author: POKiS